Catering ve yemekhaneler olmazsa olmazlardan bir tanesi haşere kontrol sistemidir.Zararlılar gıda üretiminde vektör(taşıyıcı) olarak işletmeye büyük zarar verebilme özelliğine sahiptir.Gıda kontaminasyonu sonucu gıda zehirlenmelerine ,bağırsak enfeksiyonlarına sebebiyet vermektedir.Cafeler , restaurantlar , lokantalar ve yemekhaneler haşerelerin başlıca yaşam alanları arasındadır.Bu gibi yerlerde gıda atıkları kırıntılar haşerelerin yaşaması ve üremesi için çok uygundur.Birçok insanın beslenme ihtiyacını karşıladığı bu işletmeler temiz ve hijyenik olmalı ve haşereler karşı periyodik olarak ilaçlanmalıdır.

Catering ilaçlamave Yemekhane ilaçlama Uygulama sonrası yapılan çalışma ile ilgili raporlar,kullanılan ürünlerin güvenlik raporları ve denetlemede istenilen belgeler yetkili kişiye teslim edilmektedir.

Unutmayın zararlılar da müşterileriniz gibi yemeklerinizi yemek için can atıyor. Müşterilerinizin, işyerinizin hijyeni hakkında bir kuşkusu doğarsa, başka yerde yerler.yapılan araştırmalarda iş yerinizde böcek gören kişilerin %95'inin size başvuruda bulunmadığı ama bir kişinin 10 kişiye bu olayı anlattığı saptanmıştır.Bu sizin için maddi ve manevi büyük kayıp anlamına gelir.

Zararlılar ayrıca çok çeşitli hastalıkları yayarlar. Bir işyerinde gıda zehirlenmesi salgını görülmesi çok büyükzararlar açar.

Bunlar:

- Kanuni kayıplar
- Tıbbi sigortalar
- Atılan gıda maddeleri
- Zedelenen itibar
- Mücadele için servisinizi seçerken bizden teknik bilgi almanız karar vermeden önce doğruya yönelmeniz yararlı olacaktır.

Yiyecek üretim ve satış merkezleri zararlı mücadelesi en gerekli kurumlardır. Çok titizlik ve dikkat isteyen bir endüstridir. Pest Kontrol beklentileri çok yüksektir, fakat mücadele şartları çok sınırlıdır. Bu tesisler salgına çok müsaittir. Zira üretim, depolama ve nakliye alanları böcekler için uygun beslenme ve barınma alanları teşkil ettiği gibi devamlı malzeme girişi nedeniyle dışarıdan haşere ve kemirgen gelmesine çok müsaittir. Bu nedenlerle; bu tesisler iyi bir beklenti için sorun olsun veya olmasın periyodik kontrol ve koruma uygulaması yapmak ve yaptırmak zorundadır