TAHTA KURUSU İLAÇLAMA

Erişkin tahtakurusu oval, yassı, çok ayaklı 2-5mm boyunda, pas kırmızısı rengindedir. Ezilince pis kokar ve kan çıkar.Erginleri hiç beslenmeden 550 gün yaşayabilirler.

Kümeler halinde 200 civarında yumurtayı yapıştırarak çatlaklara bırakırlar evlerde insanın yaşadığı yatak odaları, çekyat, dolap içleri, karyola yatak kenarları, duvar delikleri,tahta aralıkları ve yatakhaneler gibi yerlere yuvalanırlar.İnsanlar ısırıp ağırlığının 5–6 katı kan emerler,emdiği yer şişer ve çıban gibi kızarır.Özellikle geceleri aktiftir,insana uykuda hemen hücum eder,evden eve eşya ile yayılır.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Pasteurella pestis, alerjik reaksiyonlar M.Leprae, Bacillus anthracis, B.Recurrentin gibi bir çok hastalık bulaştırırlar.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Ferdi mücadele Çok zordur başarılı olmaz,profesyonel uygulayıcı gerektirir. Barındığı ve ürediği yerler dikkatlice ilaçlanırsa sorun kolayca yok edilir.Karyolaya,çekyata,dolaplara,duvarlara,koltuklara vs komple kalıcı etkili ilacı yeterli dozda atmak gereklidir.Detaylı bilgi için mühendislerimizden bilgi alabilirsiniz.